BASKETBALL INTERNATIONAL EASTERCUP BERLIN 2019

Ve čtvrtek 18.4.2019 odjel náš tým holek U17 na mezinárodní turnaj International ef2d819c-1535-472e-80c4-990afd44e7a7astercup Berlín-Moabit 2019. Na turnaji jsme během 4 dní odehrály 6 zápasů, konkrétně s družstvy z USA, Španělska, Nizozemska, Německa a ČR v kategorii U18. V pátek ráno jsme odehrály první zápas s USA. Zápas byl velmi vyrovnaný, ale v závěru jsme začaly mít nad soupeřkami převahu a zápas skončil nejtěsnějším basketbalovým rozdílem v náš prospěch. Ve večerním zápase proti Španělskému celku jsme měly jasnou převahu od první minuty a braly jsme další body do tabulky. Po náročném první dnu nás čekal sobotní zápas s týmem z ČR, kde se bohužel v poslední minutě naklonilo štěstí k soupeři. V sobotu nám zbyl čas a měly jsme možnost navštívit i nejvýznamnější berlínské památky, mj. například pozůstatky Berlínské zdi, Braniborskou bránu nebo Televizní věž. Třetí hrací den nás jako první čekal soupeř z Nizozemska. Již od začátku zde byla jasná převaha z naší strany a zápas přinesl další vítezství našeho týmu. V odpoledních hodinách jsme nastoupily do posledního zápasu ve skupině s týmem z Německa. Bylo jasné, kdo bude mít v hledišti více fanoušků. Holky se ale ani po nevydařené půlce zápasů nezalekly a podařilo se jim zápas otočit a porazit Němky o deset bodů. Toto vítezství nám zajistilo druhé místo v tabulce a účast ve finále. Po vyhroceném nedělním zápase s týmem z Německa, hrály holky na Velikonoční pondělí finále o zlato s pražským týmem Sokol Nusle. I přes velkou snahu, kterou holky v zápase vynaložily, se zlato urvat nepovedlo. Holky na turnaji vybojovaly krásné druhé místo. Velkým potěšením a nadějí pro český basketbal do budoucna je i fakt, že se v naší kategorii na mezinárodním turnaji umístily na prvním a druhém místě celky z České republiky. 

Krom jiného patří velký dík Městu Říčany, které na zahraniční reprezentaci říčanského klubu poskytlo grant ve výši 45 tis. Kč!logoricany