Archiv

Začátky nejmladšíc basketbalistech jsou těžké

V úterý 9.11.2010 sehrály svůj první zápas naše nejmladší minižákyně. Dostaly jsme pozvání od basketbalového oddílu ARITMA Praha k sehrání přátelského zápasu. Většina hráček už měla za sebou zápasové zkušenosti z loňského roku, ale pro některé to byl první zápas v začátcích basketbalové kariéry. Všechny hráčky byly ročník 2000 a mladší. Soupeř nastoupil v silné sestavě, i s hráčkami ročníku 1999 a byl vidět rozdíl hlavně v technice míče.

Naše holky ze začátku působily zaraženě a bojácně, protože některé soupeřky byly ne o jednu hlavu, ale i o dvě větší. A tak jsme první půli prohrály 36 : 12. Nic lichotivého. Ale po půlce spadla z holek bojácnost a technické nedostatky nahradily bojovností. Druhá půle byla vyrovnaná a prohrály jsme pouze rozdílem 3 bodů, 17 : 14. Naší nejlepší střelkyní byla Šárka Žvejkalová, autorka 10 bodů, dále se pak bodově podílely Andrea Křesťáková a Káťa Šrámková 4 body a Barča Kopecká, Natálka Doskočilová, Mája Šimuničová a úplný nováček Káťa Tlustá 2 body. Ostatní i když nebodovaly, tak mají velkou zásluhu na pěkném bojovném výkonu hlavně v druhém poločase a doufám, že i k dalším zápasům nastoupí s odhodláním vyhrát.